News

Akel 90. Yıl Konseri

(Albayrak- Dalaras- Mikroutsikos- Glykeria-  Bofiliou- Pasxalidis- Andreatos-  Mpasis- Antonopoulou- Theodorou)

sinavlia7-700x366

http://dialogos.com.cy/blog/diachroniki-i-stirixi-tou-akel-ston-politismo/#.V10O-DU0m4F

“Umut” veren konser

KONSERİN TÜM GELİRİ SOS’E BAĞIŞLANACAK: Umut Albayrak, 5’inci Lefkoşa Müzik Günleri çerçevesinde, “Umut” konseri verdi. Konserden elde edilen tüm gelir SOS Çocukköyü’ne bağışlanacak

20 Nisan 2014 - 11:47

Konser, geçtiğimiz akşam Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşti.
Tüm gelirinin SOS Çocukköyü’ne bağışlanacağı konserde Umut Albayrak’a, Şef İlkay İdris’in yönetimindeki Lefkoşa Belediye Orkestrası eşlik etti.
Albayrak konserinde, kendi şarkıları yanında, Türkiye’de de birlikte çalıştığı Zülfü Livaneli, Leman Sam, Yeni Türkü, Ezginin Günlüğü, Sezen Aksu, Sertab Erener, Erol Evgin, Zerrin Özer, Şebnem Ferah gibi isimlerin eserlerine de yer verdi.

“Umut” dolu konser

LEFKE’DE SAHNE ALDI: Ülkemizin sevilen ve kaliteli sesi Umut Albayrak, Lefke Belediyesi’nin 40. kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde sahne aldı

22 Ağustos 2014 - 10:48
Gürsel KARAGÖZLÜ

Ülkemizin sevilen ve kaliteli sesi Umut Albayrak, geçtiğimiz akşam Lefke’de sahne aldı. Lefke Belediyesi’nin 40. kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri nedeniyle düzenlenen 16 Ağustos şenlikleri çerçevesinde konser veren ülkemizin sevilen ve kaliteli sesi Umut Albayrak, Lefke festival alanında muhteşem bir konser verdi.
Umut Albayrak, konserinde kendi şarkılarına yer verdi. İzleyiciler, Umut Albayrak ve orkestrasına seslendirdiği şarkılardan dolayı tam not verirken, her şarkı sonunda sanatçıyı ve ekibini büyük bir coşku ile alkışladılar. Konser sonrasında, Lefke Belediye başkanı Aziz Kaya ve eşi Dilek Kaya sanatçıya çiçek takdiminde bulundu.

Londra’da “Umut Konseri” verecek

Sevilen sanatçı Umut Albayrak Kıbrıslı Sanatçılar Platformu’nun davetlisi olarak 10 Temmuz Cuma günü Londra’da “Umut Konseri” ile sevenleriyle buluşacak.                                                                                                                                                                   Burak Gülşen’in haberi

Umut Albayrak 1

Kıbrıs Türk sanat ve kültürüne sahip çıkmak, yaşatmak ve de Kıbrıslı sanatçıların dünyaya açılmasına destek çabaları gösteren Kıbrıslı Sanatçılar Platformu kısa süre önce kurulmasına rağmen ilk günden buyana değişik sanatsal faaliyetlere imza atıyor.

10 Temmuz Cuma akşamı Prince and Princess Düğün Salonu’nda saat 19.30’da başlayacak konserin gelirinin yarısı Kıbrıs’taki ‘Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacağı belirtildi.

Kişi başı £10’dan satışa sunulan biletler için Aycan Saraçoğlu’na 0754 080 19 63 veya Ertanç Hidayettin’e 0774 224 55 03 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Prince and Princess Düğün Salonu’nda 10 Temmuz Cuma akşamı saat 19.30’da başlayacak olan koneser, 4 Princes Road N18 3PR adresinde gerçekleştirilecek.

Umut Albayrak 2

Umut Albayrak İzmir 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nde tamamladı. Albayrak aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde Müzikoloji Yüksek Lisansı yapmış ve yine aynı üniversitede Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Kıbrıs müzik hayatında duruşu, dünya görüşü, çizgisiyle önemli bir yer tutan Albayrak, 2002 yılından itibaren Kıbrıs adasının seçkin müzisyenlerinden oluşan özel orkestrası ile solo konserlerine ağırlık vermiş ve tüm Kıbrıs’ta konserler gerçekleştirmiştir.

Umut Albayrak ve Zulfu Livaneli

Umut Albayrak özgün müziğin dev ismi Zülfü Livaneli’yle birlikte 4 Temmuz 2003 tarihinde sahne almıştı.

Umut Albayrak Konser Afisi Umut Albayrak 3 Umut Albayrak 4

Umut konserine yoğun katılım

— 13 Temmuz 2015

 

Kıbrıs’ın sevilen ses sanatçısı Umut Albayrak Kıbrıslı Sanatçılar Platformu’nun davetlisi olarak geçtiğimiz Cuma günü  “Umut Konseri” ile sevenleriyle buluştu.

Burak Gülşen’in haberi

01

Kıbrıslı Sanatçılar Platformu’nun davetlisi olarak Londra’ya gelen Umut Albayrak’ın Prince & Princess Düğün Salonu’nda verdiği konsere ilgi yoğun oldu.

Sahne üzerindeyken seyirciyle sürekli diyalog halinde olan Umut Albayrak Londra’ya üçüncü kez geldiğini ifade etti. Albayrak “ilk gelişim yine bir konser münasebetiyle olmuştu. Aranızda hatırladığım simalar var. İkinci gelişim ise az evvel dinlediğiniz “Sultanım” isimli eserin klip çekimi içindi. Üçüncü gelişim de bu akşama kısmet oldu ve sizlerle tekrar bir araya geldik. Yeni dostlarla da tanışma fırsatı bulduk” diye konuştu.

02

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ve eşi İhsan Tuncalı, birinci sekreter Esra Emin ve ikinci sekreter Dilşad Şenol’un da aralarında bulunduğu konseri çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş dünyasının tanınmış isimleri ve sevenleri izledi.

Sanatçı Umut Albayrak, Kıbrıs Türk eserlerinin de yer aldığı konserinde Zülfü Livaneli, Leman Sam, Mikis Teodorakis, Vasilis Papakonsantinous gibi Türkiye ve Yunaistan’ın ünlü sanatçılarının  eserlerine de yer verdi.

Gecede seyircilere sürpriz yapan sanatçı Umut Albayrak, babası Dr. Arif Albayrak’ı sahneye davet ederek birlikte duet yaptılar. Dr. Arif Albayrak KKTC’de yıllarca operatör doktor olarak çalışmış, CTP-BG milletvekili ve yazdığı şiirleriyle tanınan ünlü bir isim.

KKTC Londra Temsilciliği’nin de katkı koyduğu Cuma akşamı gerçekleşen konserden elde edilen gelirin yarısının Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacağı belirtildi.

03

Dr. Arif Albayrak (solda) ve Umut Albayrak

   04

05

Lefkoşa Müzik Günleri (Konser)

lmg01Lefkoşa Müzik Günleri Çerçevesinde Umut ALBAYRAK & L.T.B Orkestrası ( S.O.S  Çoçuk Köyü yararına)

Yılın En Başarılı Sanatçısı

sht turgut anaokulu

Sanatçımız Umut ALBAYRAK'ı "Yılın En Başarılı Sanatçısı" seçen Şht. Turgut Ortaokulu öğrenci, öğretmen ve yöneticilerine cok teşekkür ediyoruz.

umut-bg