Umut konserine yoğun katılım

— 13 Temmuz 2015

 

Kıbrıs’ın sevilen ses sanatçısı Umut Albayrak Kıbrıslı Sanatçılar Platformu’nun davetlisi olarak geçtiğimiz Cuma günü  “Umut Konseri” ile sevenleriyle buluştu.

Burak Gülşen’in haberi

01

Kıbrıslı Sanatçılar Platformu’nun davetlisi olarak Londra’ya gelen Umut Albayrak’ın Prince & Princess Düğün Salonu’nda verdiği konsere ilgi yoğun oldu.

Sahne üzerindeyken seyirciyle sürekli diyalog halinde olan Umut Albayrak Londra’ya üçüncü kez geldiğini ifade etti. Albayrak “ilk gelişim yine bir konser münasebetiyle olmuştu. Aranızda hatırladığım simalar var. İkinci gelişim ise az evvel dinlediğiniz “Sultanım” isimli eserin klip çekimi içindi. Üçüncü gelişim de bu akşama kısmet oldu ve sizlerle tekrar bir araya geldik. Yeni dostlarla da tanışma fırsatı bulduk” diye konuştu.

02

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ve eşi İhsan Tuncalı, birinci sekreter Esra Emin ve ikinci sekreter Dilşad Şenol’un da aralarında bulunduğu konseri çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş dünyasının tanınmış isimleri ve sevenleri izledi.

Sanatçı Umut Albayrak, Kıbrıs Türk eserlerinin de yer aldığı konserinde Zülfü Livaneli, Leman Sam, Mikis Teodorakis, Vasilis Papakonsantinous gibi Türkiye ve Yunaistan’ın ünlü sanatçılarının  eserlerine de yer verdi.

Gecede seyircilere sürpriz yapan sanatçı Umut Albayrak, babası Dr. Arif Albayrak’ı sahneye davet ederek birlikte duet yaptılar. Dr. Arif Albayrak KKTC’de yıllarca operatör doktor olarak çalışmış, CTP-BG milletvekili ve yazdığı şiirleriyle tanınan ünlü bir isim.

KKTC Londra Temsilciliği’nin de katkı koyduğu Cuma akşamı gerçekleşen konserden elde edilen gelirin yarısının Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacağı belirtildi.

03

Dr. Arif Albayrak (solda) ve Umut Albayrak

   04

05

umut-bg